دوره بازرسی جوش طراحی سایت

0 تومان

تب سنج و دماسنج

آگهی‌دهنده: شناسه آگهی: 78136

01 مرداد 1401 09:48 تهران -- تهران
به طور کلی باید گفت که دقت تب سنج و دماسنج های دیجیتالی مشابه همان دماسنج های جیوه ای یا الکلی قدیمی...

تعداد بازدید: 342

دسته بندی: تجهيزات پزشكي

وب سایت: مشاهده وب سایت


اطلاعات تماس

برای مشاهده شماره تماس کلیک کنید 88759426 ارسال ایمیل

توضیحات

به طور کلی باید گفت که دقت تب سنج و دماسنج های دیجیتالی مشابه همان دماسنج های جیوه ای یا الکلی قدیمی است با این تفاوت که دیجیتالی ها دارای مزایای بسیاری هستند که در ذیل چند نمونه از آنها را برایتان شرح می دهیم.

  1. سرعت اندازه گیری دما، در تب سنج های الکلی یا جیوه ای در حدود 3 دقیقه است در صورتی که دیجیتالی ها این کار را در عرض 1 ثانیه و یا حتی کمتر از یک ثانیه انجام می دهند.
  2. در دماسنج های الکلی یا جیوه ای خواندن عدد اندازه گیری شده سخت است و خطای دید در آنها بسیار زیاد است در صورتی که در دیجیتالی ها به دلیل بهره مندی از صفحه نمایش، خواندن عدد اندازه گیری شده را سهولت بخشیده اند.
  3. و اما در دماسنج های دیجیتالی نگرانی هایی که در مورد شکسته شدن شیشه یا پخش شدن مایع خطرناک جیوه وجود داشت را از بین برده اند.

در ارتباط با دقت اندازه گیری باید ذکر کرد که آنچه در دقت اندازه گیری موثر است، منطقه ی اندازه گیری دما می باشد. برای مثال اندازه گیری رکتال (از طریق مقعد)، دقیق ترین نوع اندازه گیری است ولی برای هر تب سنج میزانی که تب محسوب می شود در اطلاعات خود دستگاه آمده است و این طیف باتوجه به ناحیه اندازه گیری متفاوت است.

بعد از اندازه گیری از طریق مقعد، به دقیق ترین اندازه گیری از طریق زیر بغل می توان اشاره نمود که معمولا تب سنج و دماسنج هایی که زیر بغلی هستند برای رکتال و داخل دهانی نیز قابل استفاده هستند ولی به دلیل مسائل بهداشتی بهتر است از دماسنجی که برای مقعد استفاده شده است برای دهان استفاده نشود.

نوع دیگری از تب سنج ها و دماسنج ها هستند که از طریق گوش اندازه گیری را انجام می دهند که این مدل ها را بیشتر برای نوزادان زیر 2 سال توصیه می کنیم چرا که توانایی این را دارند که در کمتر از یک ثانیه دمای بدن را از طریق مجرای گوش، به راحتی اندازه گیری کنند. با این حال خیلی از اطفال و کودکان هستند که در برابر گذاشتن تب سنج در گوش هم ممانعت می کنند که در این صورت دماسنج های بدون تماس را توصیه می نماییم.

تحقیقات بالینی نشان داده است که گوش یک واحد ایده آل برای بدست آوردن دمای بدن است. درون پرده ی صماخ ، رگ های خونی ای که از هیپوتالاموس که قسمتی از مغز انسان است و وظیفه ی کنترل دمای بدن را دارد ، عبور کرده است.  بنابراین، گوش نیز یک شاخص دقیق دمای داخلی بدن محسوب می شود. درجه حرارت گوش، برخلاف دمای دهانی، تحت تاثیر عواملی مانند صحبت کردن، نوشیدن و سیگار کشیدن قرار ندارد . البته باز قابل ذکر است که بهترین و دقیق ترین نوع تب سنج دیجیتالی نوزاد، مدل های مقعدی می باشد.

حال برای شناختن بهترین مارک و مناسب ترین مدل برای شما، از میان ترمومترهای موجود در بازار، می توانید از مقالات و دستگاه های ترمومتر موجود در سایت درمان شو http://darmanshow.com  کمک بگیرید. کافیست برای این کار بر روی آدرس http://darmanshow.com/product-category/تب-سنج-و-دماسنج/  کلیک نمایید.


تبلیغات

چیزی برای فروش دارید؟

همینجا به صورت رایگان آگهی کنید

افزودن آگهی شما

Presets