دوره بازرسی جوش طراحی سایت

0 تومان

CCTV دوربین مداربسته

آگهی‌دهنده: شناسه آگهی: 62489

01 مرداد 1401 05:57 تهران -- تهران
CCTVدسته بندی دوربین های مداربسته 1-دوربین مدار بسته انالوگ 2-دوربین مداربسته  HD 3-دوربین مداربس...

تعداد بازدید: 418

دسته بندی: صوتي و تصويري

وب سایت: مشاهده وب سایت


اطلاعات تماس

برای مشاهده شماره تماس کلیک کنید 02188316422 ارسال ایمیل

توضیحات

CCTVدسته بندی دوربین های مداربسته

1-دوربین مدار بسته انالوگ

2-دوربین مداربسته  HD

3-دوربین مداربسته AHD

4-دوربین مداربسته FULL HD

5-دوربین مداربسته تحت شبکه IP

لوازم جانبی دوربین مدار بسته:

لوازم جانبی دوربین مدار بسته از ملزومات نصب ای سیستم می باشد.

از مهمترین لوازم جانبی دوربین های مداربسته می توان به کابل RG59-آدابتورA1ویا  A2آمپر –آدابتور مرکزی-فیش BNC-سیم برق-فیش نری ادابتور-فیش مادگی ادابتور-پایه-لنز-جعبه تقسیم و...اشاره کرد.

اگر در نصب و اجرا دوربین های مداربسته از لوازم جانبی با کیفیت و مرغوب استفاده کنیم میتوانیم با کیفیت بیشتر و عمر طولانی تر اجزا تشکیل دهنده تصویر روبه رو شویم.

یکی از مهمترین لوازم در تشکیل یک تصویر خوب استفاده از کابل تصویر (RG59) می باشد.کابل تصویر می تواند در پوشش:

1-   مغزی مس- شیلد الومینیوم با روکش آلومینیومی

2-   مغزی مس –شیلد مس با روکش مسی  : که این کابل به عنوان کابل مرغوب شناخته شده و در پروژ های عملی تست وبررسی شده.این کابل با افت تصویر خیلی کمتر نسبت به کابل های دیگر برخوردار است که همین امر موجب داشتن یک تصویر با کیفیت خواهد بود.

3-   کابل ترکیبی:کابل ترکیبی همان طور که از نامش آشکار است ترکیب شده از کابل تصویر و سیم برق است.این کابل باعث سیم کشی آسان و سریع تر پروژه می باشد زیرا با چسبیده شدن کابل تصویر و برق به هم کمک زیادی به کشیده شدن ان می کند اما عیبی که در این کابل وجود دارد همین به هم تابیده شدن کابل تصویر و سیم برق می باشد که در مسیرهای طولانی باعث ایجاد نویز در تصویر میشود برای جلوگیری از این نویز در مسیرهای طولانی از کابل ار جی59 و سیم برق جداگانه استفاده میکنیم همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی و از بین رفتن کابل ها در مسیر طولانی سیم برق و کابل تصویر را بهتر است از لوله های فلکسی ویا لوله های ضد حریق برقی عبور داد این امر علاوه بر جلوگیری از پوسیدگی سیم ها به دلیل شرایط جوی اب و هوایی آفتاب شدید –باران از گرفتن نویز در مسیرهایی که کابل فشار قوی ویا سیم های دگری که در مسیر وجو دارند جدا سازی کرده و دست به دست هم می دهد تا به تصویر مطلوب برسیم.

در این بخش به بررسی انواع دوربین های مداربسته و مقایسه آنها با یکدیگر میپردازیم

1-دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستم های دوربین مداربسته را تشکیل می دهند.دوربین آنالوگ از مزیت و معایب های گوناگونی برخوردار هستند.از جمله مزیت دوربین آنالوگ میتوان به قیمت مناسب وتغریبا ارزان آن اشاره کرد.

برخی از معایب دوربین مداربسته انالوگ:

بزرگترین عیب دوربین آنالوگ محدودیت کیفیت تصویر این دوربین می باشد.

با توجه به اینکه در دوربین های انالوگ کیفیت تصویر را با TV LINEمی سنجند به طبع هر قدر tv line دوربین بیشتر باشد آن دوربین قوی تر و با کیفیت تر می باشد.

همچنین در دوربین های آنالوگ طول دید در شب کم وتشخیص چهره توسط دوربین آنالوگ تغریبا غیر ممکن می باشد.

از این رو بازارهای جهانی روز به روز با فن آوری ها و تکنولوژی های جدید به این بازار جان دوباره ای بخشید.

2-دوربین مداربستهHD:

دردوربین مداربسته HD   با کیفیت بهتر نسبت به دوربین آنالوگ مواجه می شویم از جمله پختگی رنگ -وضوح تصویر بهتر-تفکیک کنتراست ودید در شب بهتر.همچنین با تنوع TvLineرو به رو می شویم.

3-دوربین مداربسته AHD:

دوربین AHDدارای استاندارد p720 می باشد به این معنا که رزولیشن تصویر720×1280پیکسل ایجاد می کند حدود 1مگا پیکسل

در این دوربین به نسبت دوربین های HDبا کیفیت قابل ملاحضه ای رو به رو میشویم.

4دوربین مداربسته FULL HD:

از استانداردهای p1080 و بالاتر را به عنوان فول اچ دی می شناسند.دوربین های 2مگا پیکسل و بالاتر .

در این نوع دوربین به راحتی میتوان با جاگذاری مناسب دوربین پلاک را خواند و همچنین تشخیص چهره به مراتب راحت بوده .

5-دوربین های تحت شبکه(IP):

مانند یک کامپیوتر دوربین شبکه نیز IP خاص خود را در شبکه خواهد داشت.

نصب دوربین های شبکه به مراتب پیچیده تر از دوربین های فوق می باشد

دوربین ای پی هم میتواند به صورت منبع تغذیه جداگانه و هم به صورت POEنصب گردد.

دستگاه مرکزی دوربین های شبکه NVRبوده.

سیم کشی دوربین های IP باکابل شبکه انجام میگیرد.

*دوربین های وایرلس :

شرکت افرا با ایجاد پک های 4کانال و 8 کانال دوربین های وایرلس شرایط مناسبی برای همکاران به وجود اورده تا با نصب آسان البته با محدودیت طولی نصابان به راحتی در اماکنی که امکان سیم کشی وجود ندارد یا به سختی انجام می شود این کار را انجام داده و از دوربین های بدون سیم بهره ببرند.

 

انتقال تصویر:

 یکی از مهمترین عواملی است که مشتری را راغب به استفاده از دوربین می کند.با کمک انتقال تصویر شخص به راحتی در هر نقطه ای که قرار دارد با توجه به داشتن اینترنت در ان نقطه به راحتی میتواند منزل-محل کار-کارخانه-باغ-ویلا-مغازه وفروشگاه خود را از راه دور بر روی لپ تاپ یا تلفن همراه خود تحت کنترل قرار دهد.

برخی از نکات مهم در نصب دوربین های مداربسته :

 1-برای بهتردیده شدن تصاویر جاگذاری دوربین ها از اصلی ترین مراحل نصب به شمار می اید.دوربین را تا حد امکان باید پشت به نور و در راستای تابش نور به محل مورد نظر نصب کرد.

2-برای بهتر دیده شدن اجسام در شب بهتر است از پروژکتور استفاده نمایید تا به دید در شب دوربین ها برای خواندن پلاک و دیده شدن بهتر چهره کمک بسزایی میکند.

3-بهتر است به جای استفاده از منبع تغذیه مرکزی از منبع تغذیع(آدابتور)جداگانه برای هر دوربین به صورت مجزا استفاده نماییم این امر باعث جلوگیری از افت ولتاژ و همچنین باعث بهتر شدن دید در شب دوربین ها می شود.

4-جاگذاری دوربین ها به گونه ای باشد که هر دوربین دوربین مقابل یا مجاور را تحت پوشش قرار دهد با این کار از اسیب رساندن اشخاص به دوربین ها جلوگیری میشود و دیگر نقطه کوری برای انجام صدمه زدن به دوربین ها باقی نخواهد ماند.

5-برای خوانده شدن پول بر روی صندوق و یا خوانده شدن پلاک خودرو با رعایت جا گذاری مناسب از دوربین با لنز اتو هایریز(متغییر)که قابلیت زوم کردن و فوکوس کردن دارد استفاده نمایید.

6-یکی از اصلی ترین مرحله نصب جا گذاری DVRمی باشد اگر با جاگذاری نا مناسب و نا امن DVRرا در معرض دید عموم قرار دهید ممکن است سوء استفاده گران با یک برنامه ریزی حساب شده به دستبرد آن محل اقدام کرده وبا از بین بردن و یا برداشتن DVRهیچ سرنخی از خود بجای نگذارند بنابراین پنهان کردن DVRو یا جاگذاری ان داخل صندوق ایمن ومطمعن از اصلی ترین نکات نصب دوربین مداربسته به شمار می آید.

برخی از امکانات DVR   محصول شرکت افرا:

1-ویژگی ها:

1-smart searchقابلیت جستجوی شی خاص در فیلمهای ضبط شده

2-zoomقابلیت بزرگنمایی فیلم زنده و ضبط شده

3-dual streamقابلیت ضبط 2 استریممجزا جهت عملکرد بهتر در شبکه

4-avl backupجهت پخش بکاپ روی کامپیوتر و موبایل بدون نرم افزار

5-ptzقابلیت کنترل دوربین های گردان (اسپید دام)

قابلیت نمایش ریل تایم 16 کانال ای اچ دی 720p

قابللیت پخش ریل تایم تا16 کانال ای اچ دی960h

قابلیت ضبط و پخش صدا برای همه دوربین ها

2-پورت ها:

1-یک پورت شبکه Rg45

2-یک تا دو ورودی هارد

4-16 ورودی سنسور(بر اساس مدل دستگاه)

4-16 ورودی صدا/1خروجی صدا

5-یک ورودی IR اکسترنال

6-دوورودی USB

7-یک ورودیRS485

8-یک خروجی VGA1920*1080

9-یک خروجی HDMI1920*1080

10-خروجی الارم

 

3-انتقال تصویر:

قابلیت انتقال 16 کانال همزمان از چندین مکان مختلف روی موبایل بازبینی فیلم های ضبط شده توسط موبایل

گرفتن عکس و فیلم از فیلم در حال نمایش روی موبایل

کنترل دوربین گردان توسط موبایل

قابلیت نمایش همزمان 256 کانال از چندین مکان مختلف روی کامپیوتر

UPNPبازکردن اتوماتیک پورت های مودم توسط دستگاه

P2P IDانتقال تصویر بدون نیاز به ای پی ثابت

EMAILقابلیت ارسال عکس در زمان الارم به ایمیل

          

*موارد استفاده از دوربین مداربسته در اماکن مختلف عبارتند از:

سازمان  های اداری

فروشگاه های زنجیره ای

مغازه ها اعم از بوتیک- آرایشگاه –سوپر مارکت-کافه-رستوران و...

طلا فروشی

نمایشگاه خودرو

داروخانه

کلینیک

مطب

کارخانه

سوله

تولیدی

برای انتخاب دوربین توسط مشتری یکی از مهمترین عوامل صنف کاری میباشد به طور مثال دوربینی که در طلا فروشی مورد استفاده قرار میگیرد باید پر کیفیت و بدون ضعف تصویری باشد واز دوربین هایی استفاده کرد که چهره افراد را به خوبی تشخیص بدهد.

در سوله ها وکارخانه ها دوربین های صنعتی و صندوقی به دلیل استحکام و اسیب ندیدن در مقابل ضربه ناگهانی و یا مقاومت دوربین ها در حرارت مورد استفاده قرار میگیرند.

در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها به دلیل حساب و کتاب در همان محل  باید از یک دوربین با لنز اتو هایریز(متغیر)روی صندوق به دلیل تشخیص اسکناس ها و تشخیص چهره مشتری ها استفاده شود.

نکاتی که توسط مصرف کنندگان در مورد دوربین مداربسته باید یاد آوری شورد:

1-دوربین مداربسته فرد یا افراد سوء استفاده گر را دستگیر نمیکند بنابراین شما با چک کردن فیلم ضبط شده توسط دستگاه مرکزی در نتهای هر روز موارد مشکوک را بررسی کنید تا از وقوع هر گونه جرمی جلوگیری کنید و یا افراد مشکوک را زیر نظر داشته باشید.

2-سعی کنید سرویس و نگهداری دوربین ها را به طور مستمر انجام دهید .هر چند تعداد دوربین ها کم باشد این امر موجب می شود طول عمر سیستم های امنیتی شما بیشتر شود و در مواقع لوزوم از دوربین ها به نحو احسند و با خیالی اسوده تر و مطمعن به بررسی فیلم های ضبط شده بپردازید.امکان ضبط نشدن تصویر و یا سوختگی برد دوربین وجود دارد که بدترین لحظه,لحظه ایست که بعد از وقوع جرم از مشکل امنیتی خود با خبر شوید.

3-انتظار خود از دوربین را به مشاوران و بازدید کنندگان جهت نصب دوربین مداربسته در میان بگذارید و از هزینه کردن برای امنیت خود و اجناستان خساست نکنید یادتان باشد امنیت قیمت ندارد.

UPSبرای دوربین مداربسته:

در زمان قطع شدن برق یا نوسان برق,برق درخواستی را به صورت خودکار تامین میکند.

نسب احتیاج برق در تعداد دوربین ها مهم می باشد برای تامین برق 4 دوربین با دستگاه DVR حدود 50 وات توان مورد نیاز می باشد که حداقل باید از یک یو پی اس با توان600VAاستفاده کرد.

برای تامین برق 8 دوربین به همراه دستگاه DVRباید از یو پی اس با توان1000VAاستفاده نمایید.

دوربین ها در مدل ها وطرح و رنگهای مختلف موجود میباشند به طور مثال برای جاگذاری دوربین در بیرون و محوطه که از تابش نور و گرما و باد وباران در امان نیست باید از دوربین های بالت OUT DOORاستفاده نمایید که واتر پروف(ضد اب)می باشند و در مقابل حرارت از بین نمیروند.

و برای محیط داخل از دوربین دام in door استفاده نمایید.معمولا در جاهای مسقف مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی از دوربین ها در ابعاد کوچکتر برای جا گذاری مناسب ویا مخفی کردن وجود دارد که به انها دوربین پین هول یا مینیاتوری گفته می شود.البته برای مخی کردن این دوربین ها نیاز به مجوز ضروری و مهم شمرده می شود.

برخی دیگر از دوربین ها دارای کاور مختص خودشان می باشند که به انها دوربین صندوقی گفته می شود که دارای برد زیاد دید در شب و همچنین فن خنک کننده می باشند.اکثر کار برد این دوربین ها در کارخانه ها ی صنعتی-سوله و باغ می باشد.


تبلیغات

چیزی برای فروش دارید؟

همینجا به صورت رایگان آگهی کنید

افزودن آگهی شما

Presets