info [at] newagahi.ir

درج آگهی در نیو آگهی کاملا رایگان بوده و آگهی های ویژه دارای امکانات خاصی می باشند|با ثبت آگهی ویژه آگهی شما بیشتر نمایش داده خواهد شد ودر موتورهای جستجو نیز در نتیجه های بالاتری قرار خواهد گرفت

درج آگهی رایگان|ثبت آگهی| در نیازمندی نیو آگهی

درج آگهی رایگان در نیازمندی نیو آگهی به صورت ویژه و تخصصی

آموزش تخصصی دوره یPowermill _مجتمع فنی کلیک نو

دوره بازرسی جوش طراحی سایت

آموزش تخصصی دوره یPowermill _مجتمع فنی کلیک نو

آگهی رایگان
 •  email
 • email
 •    آذربایجان شرقی تبريز
 • آموزش آموزش فنی و حرفه ای
 • 74 بازدید
 • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
 • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
 • تبریز نرسیده به زیر گذرمارالان از سمت آبرسان پلاک 106 طبقه دوم

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی

نرم‌افزار PowerMILL از سری نرم‌افزارهای دسته CAM بوده و محصول شرکت انگلیسی Delcam است. اولین نسخه این نرم‌افزار در سال ۱۹۹۵ میلادی منتشر شد و با پیشرفت تکنولوژی و ابزارآلات صنعتی تا به امروز، تغییرات فراوانی داشته است .

PowerMILL یکی از قدرتمندترین و برجسته‌ترین نرم‌افزارها جهت تهیه مسیر حرکت ابزار در دستگاههای CNC است.

بعلت توانمندیهای بی نظیر و سادگی کار با آن و ارایه نتایج بی نقص در صنایع صنعتی مختلفی مثل قطعه سازی، قالب سازی، خودروسازی و هوافضا در سطح دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از موارد ارزشمند موجود در PowerMILL کنترل ضخامت باقی مانده روی سطوح مختلف است. به این معنی که می توان در یک ماشینکاری واحد رفتارهای براده‌برداری متفاوتی با سطوح مختلف داشت که برای کارهای تکمیلی ساخت قطعات بعد از ماشینکاری کاربردهای فراوانی دارد.

با توجه به بیشتر شدن استفاده از دستگاه های CNC پنج محوره قسمت بررسی عدم برخورد ابزار و ماشین با قطعه کار که در این نرم‌افزار موجود است از اهمیت فراوانی برخوردار شده‌است. در صورت تعریف کامل ابزار و قسمتهای بالایی آن هرگونه برخورد با قطعه محاسبه شده و از آن جلوگیری به عمل خواهد آمد. اهمیت این بررسی از آن رو است که در صورت هرگونه تصادف ممکن است خسارات جبران ناپذیری به دستگاه و قطعه وارد آید. در ماشینهای پنج محور با توجه به آزادی زیاد حرکتی پیش بینی آن بسیار پیچیده خواهد بود که این کار در نرم‌افزار به خوبی کنترل می گردد.

 


یکی از دلایل مهم محبوبیت نرم افزار PowerMill توانایی شبیه سازی ماشینکاری و نمایش زیبای مسیر ماشینکاری می باشد. این نرم‌افزار با ارائه نمایش گرافیکی مسیر براده‌برداری و توانایی زیاد در کنترل نحوه نمایش مسیرهای مختلف براده‌برداری و ابزارها و محدوده‌های کار در حد برنامه‌های CAD درک مسیر ماشینکاری ایجاد شده را قبل از اجرای آن بسیار راحت کرده است.

این توانایی باعث می‌گردد که اشکالات موجود در انتخاب روش ماشینکاری قبل از اجرا دیده شده و نسبت به اصلاح آن اقدام گردد. به این ترتیب می‌توان مطمئن بود که بهترین استراتژی ممکن برای ماشینکاری انتخاب شده است. همچنین محیط View Mill با شبیه‌سازی عملیات ماشینکاری روی قطعه خام در درک بهتر عملیات ماشینکاری کمک می کند.

 

عملیات ماشینکاری در نرم‌افزار فوق با توجه به نوع فرآیند و ماشین‌ابزار مورد استفاده به سه قسمت تقسیم میگردد:

 1. خشن کاری که شامل Area Clearnce offset-Raster است که زیر مجموعه های زیر را نیز در برمی‌گیرد: براده برداری موافق و مخالف، براده‌برداری قسمتهای خارجی مدل برای پرداخت کاری خارج قطعه،حرکات بین حفره‌ها و سطوح مختلف براده‌برداری و تعریف اتوماتیک مسیر سوراخ‌کاری و براده‌برداری لبه های بلوک .
 2. پرداخت کاری: شامل پرداخت کاری Pencil، پرداخت کاری Pattern، الگوهای Raster شعاعی و مارپیچی، فرزکاری باقیمانده، ماشینکاری z ثابت و قسمتهای سطحی است.
 3. ماشینکاری High Speed که شامل موارد پرداخت کاری گوشه‌ها ، فرزکاری دورانی با انحراف ابزار محورY، پرداخت کاری ۳d offset و نیز توانایی تغییر محور ماشینکاری به یک محور دلخواه و تعریف شده است.

چرا با اینکه ماشینکاری کتیا کامل تر از پاورمیل می باشد در صنعت بیشتر از پاورمیل استفاده میشود؟

نرم افزار Power Mill نرم افزاری است که برای ماشینکاری سه محور (فرز) بیش از ده سالی است که شناخته شده است، در صورتی که نرم افزار CATIA بیشتر در زمینه مدلیتگ شناخته شده است و با وجود قابلیت های گسترده این نرم افزار در زمینه ماشین کاری سه محور تا پنج محور با قابلیت های به مراتب گسترده تر نسبت به پاورمیل به تازگی مورد استقبال شرکت ها و مراکز صنعتی در این زمینه قرار گرفته و کتیا را می توان جایگزین مناسبی برای پاورمیل دانست.
در حال حاضر شرکت های مدرن صنعتی که از قابلیت های گسترده نرم افزار کتیا در زمینه CAD/CAM اطلاع دارند از نرم افزار کتیا استفاده می کنند، به همین خاطر شرکت های سنتی و کوچکتر نیز کم کم برای بالا رفتن سرعت و کم کردن هزینه ها با کنار گذاشتن Power Mill به سمت استفاده از CATIA پیش می روند.
در نرم افزار Power Mill مشکل عمده Data Lost یا اطلاعات از دست رفته مدل طراحی شده می باشد، زیرا این نرم افزار به هیچ عنوان قابلیت طراحی ندارد به همین خاطر قطعات و مدل های طراحی شده را به این نرم افزار وارد می کنند، که در بعضی مواقع اطلاعات فایل طراحی شده تغییر یا ازبین می رود.
در صورتی که نرم افزار کتیا به دلیل پیوستگی در زمینه CAD/CAM، بگونه ای عمل می کند که از ابتدای طراحی تا مرحله ماشین کاری کلیه پروسه به شکل واحد انجام می شود.


Instagram:@MFClickNo

 

آدرس اینترنتی:www.new-click.ir

 

تلفن تماس جهت هماهنگی:04133377363_04133377474_04133377475

 

کانال تلگرام نیوآگهیکانال تلگرام نیوآگهی
اینماد نیوآگهیجهت مشاهده اینماد کلیک کنید
آموزش و پشتیبانیپرسش و پاسخ
انجمن نیوآگهیانجمن نیوآگهی
مجله نیوآگهیمجله نیوآگهی